Ürünlerimiz

Keçi Sütünden
Üretilen Golden Goat®
Bebek Sütü

Bebekler için keçi sütü proteinlerini içerecek şekilde formülize edilmiş olup, doğum sonrasında anne sütüyle beslenemeyen bebeklerin özel beslenmesi için uygundur.

golden goat®

bebek sütünün formülü, iki adet çift körlü klinik çalışma da dahil olmak üzere bebek beslenmesi üzerine 20 yılı aşkın süredir yürütülen araştırmalar neticesinde geliştirilmiştir.

golden goat®

bebek sütü, keçi sütü bebek formülünü dünyada ilk üreten ve bugün konusunda dünya lideri konumundaki Dairy Goat Co-operative tarafından üretilmektedir.

Besin Değerleri

*Aşağıdaki sulandırma oranı temel alınarak hesaplanmıştır.Toz(gr) 4.3 Su (ml) 30 100ml içerisindeki toz (gr) 12.9

İÇİNDEKİLER

Pastörize Keçi Sütü katı maddeleri %43, laktoz (sütten), nebati yağ (yüksek oleik asitli ayçiçek, kanola, ayçiçek), mineraller (kalsiyum hidroksit, sodyum sitrat, potasyum klorür, demir sülfat, kalsiyum sitrat, çinko sülfat, bakır sülfat, manganez sülfat, potasyum iyodit, sodyum selenit), vitaminler (askorbik asit, dl-α-tokoferil asetat, nikotinamid, retinil asetat, kolekalsiferol, kalsiyum d-pantotenat, fitonadin, siyanokobalamin, tiamin hidroklorid, riboflavin, pridoksin hidroklorid, folik asit, biotin), asit düzenleyici (sitrik asit), kolin klorür, antioksidan (ayçiçeği lesitini, karıştırılmış tokoferoller), L-triptofan, L-izolösin, taurin, L-karnitin.

Uyarı: Bebeğiniz için ideal besin anne sütüdür ve yaşamının ilk 6 ayı boyunca tek besin kaynağı olarak kullanılmalıdır. Anne sütü ile beslemenin mümkün olmadığı durumlarda formülsüt kullanmaya karar vermeden önce doktorunuza veya yetkili bir sağlık çalışanına danışınız.
Son kullanım tarihi ve parti numarasıkutunun altındadır.

Hazırlanışı

Sterilize edin

Ellerinizi yıkayınız. Kullanacağınız tüm gereçleri en az 10 dakika kaynatınız veya uygun bir sistemle sterilize ediniz.

Hazırlayın

İçme suyunu önce kaynatıp ılımaya bırakınız (40-45˚C’ye kadar). Gerekli miktarda suyu (Beslenme Tablosu’na bakınız) sterilize edilmiş biberona ölçerek koyunuz.

Ölçün

Ölçek kaşığını tozla doldurunuz ve fazlalığını temiz bir bıçakla alınız. Kaynamış ılımış suya gereken ölçekte tozu ilave ediniz.Her 30 ml su için 1 ölçek (4.3 gr) tozilave ediniz.

Çalkalayın ve Kontrol Edin

Sterilize edilmiş biberon başlığı ve emziğini biberona taktıktan sonra içerisindeki toz tamamen çözünene kadar biberonu çalkalayınız. Hazırladığınız sütün sıcaklığını bileğinizin iç kısmına birkaç damla damlatarak test ediniz. Artan içeceği saklamayınız ve tekrar kullanmayınız.

Sütü, bebeğinizi
beslemeden hemen önce
hazırlamanız en sağlıklısıdır.

İlave Hazırlama Bilgisi

Yukarıdaki tablo rehber niteliğindedir. Bebeğiniz belirtilen miktarlardan daha fazlasına veya daha azına ihtiyaç duyabilir. Bu konuda doktorunuzun tavsiyesini alınız. Hazırlanan sütün miktarı ilave edilen sudan az bir miktar fazla olabilir.