kinci el ürünlere sıcak bakıyor musunuz?

Bir kısmınız farkında olmasa bile aslında hepimizin cevabı; “evet”!

Bu konuda direnmeye gerek yok, gerçekten ama gerçekten hemen hemen hepimiz ikinci el ürünlerle büyüdük buna emin olun.

Hatırlasanıza; her şeyiniz yepyeni de olsa çok hızlı boy attığınız için kuzeninizin pantolonunu, komşunuzdan gelen okul formasını ya da montu giydiniz. Hepimiz giydik. Bazılarımız hala giyiyor.

Ve hatta artık bu eşyalar akrabalardan ya da komşulardan gelmeyebiliyor çünkü; artık ihtiyacımız olan ürünlere ikinci el pazarlarından ya da internet sitelerinden ve hatta belki sosyal medya platformlarından ulaşmamız mümkün.

Sizde durumlar ne? Evinizde onlarca tütü, onlarca süper kahraman kostümü, onlarca barbie bebek ya da top olabilir. Veya yalnızca bir kez kullandığınız yoğurt makinesi ya da elektrik süpürgesi de olabilir. Lohusa gecelikleriniz ya da hamile abiyeleriniz duruyor mu mesela? Belki de hediye olarak gelen ama sizin hiç mi hiç beğenmediğiniz bir sürü eşyanız var kim bilir? Tüm bunları ve benzeri fazlalıkları ne yapıyorsunuz? Sahi fazla eşyalarınızın evinizde yük olacağına cüzdanınızda para olmasını hiç düşünmediniz mi?

Biraz sadeleşmeyi isteyip de nereden başlayacağınızı bilemiyorsanız en yakınınızdaki fazla eşyanızın fotoğrafını çekip biriktirenanne.com‘a yükleyerek başlayabilirsiniz.

Biriktirenanne.com annelerden annelere hediye… Üstelik yine bir anne olan kadın girişimcimiz sayesinde! Şimdilik googleplay’de, yakında appstore’da ama her zaman internette!

Sadeleşmek güzel şey, annelerin dayanışması ise paha biçilemez!

Yüklemeye başladınız mı?

Yorum ekle

Leave a Replylascia un commento