Ürünlerimiz

Keçi Sütünden
Golden Goat®
Devam Sütü

6 ayın üzerindeki bebeklerin beslenmesi için keçi sütü proteinlerini içerecek şekilde üretilmiştir.

golden goat®

devam sütünün formülü, iki adet çift körlü klinik çalışma da dahil olmak üzere bebek beslenmesi üzerine 20 yılı aşkın süredir yürütülen araştırmalar neticesinde geliştirilmiştir.

golden goat®

devam sütü, keçi sütü formülünü dünyada ilk üreten ve bugün konusunda dünya lideri konumundaki Dairy Goat Co-operative tarafından üretilmektedir.

Besin Değerleri

*Aşağıdaki sulandırma oranı temel alınarak hesaplanmıştır. Toz(gr) 4.3 Su (ml) 30 100ml içerisindeki toz (gr) 12.9

İÇİNDEKİLER

Pastörize Keçi Sütü katı maddeleri %43, laktoz (sütten), nebati yağ (yüksek oleik asitli ayçiçek, kanola, ayçiçek), mineraller (kalsiyum hidroksit, dikalsiyum fosfat, sodyum sitrat, potasyum klorür, demir sülfat, kalsiyum sitrat, çinko sülfat, bakır sülfat, manganez sülfat, potasyum iyodit, sodyum selenit) , vitaminler (askorbik asit, dl-α-tokoferil asetat, nikotinamid, retinil asetat, kolekalsiferol, kalsiyum d-pantotenat, fitonadin, siyanokobalamin, tiamin hidroklorid, riboflavin, pridoksin hidroklorid, folik asit, biotin), asit düzenleyici (sitrik asit), kolin klorür, antioksidan (ayçiçeği lesitini, karıştırılmış tokoferoller), L-triptofan, L-izolösin, taurin.

Uyarı: golden goat® devam sütü 6 ayın üzerindeki bebeklerin özel beslenmesi amacıyla ve diyetlerinin bir parçası olarak kullanımına uygundur. Yaşamın ilk altı ayı boyunca anne sütü yerine kullanılmamalıdır. 6 aydan farklı bir ayda tamamlayıcı beslenmeye başlama kararı sadece anne ve çocuk beslenmesi üzerinde uzmanlaşmış tarafsız bir sağlık çalışanı tarafından bebeğin büyüme ve gelişme ihtiyaçlarına dayanılarak verilmelidir.
Son kullanım tarihi ve parti numarası kutunun altındadır.

Hazırlanışı

Sterilize edin

Ellerinizi yıkayınız. Kullanacağınız tüm gereçleri en az 10 dakika kaynatınız veya uygun bir sistemle sterilize ediniz.

Hazırlayın

İçme suyunu önce kaynatıp ılımaya bırakınız (40-45˚C’ye kadar). Gerekli miktarda suyu (Beslenme Tablosu’na bakınız) sterilize edilmiş biberona ölçerek koyunuz.

Ölçün

Ölçek kaşığını tozla doldurunuz ve fazlalığını temiz bir bıçakla alınız. Kaynamış ılımış suya gereken ölçekte tozu ilave ediniz. Her 30 ml su için 1 ölçek (4.3 gr) toz ilave ediniz.

Çalkalayın ve Kontrol Edin

Sterilize edilmiş biberon başlığı ve emziğini biberona taktıktan sonra içerisindeki toz tamamen çözünene kadar biberonu çalkalayınız. Hazırladığınız sütün sıcaklığını bileğinizin iç kısmına birkaç damla damlatarak test ediniz. Artan içeceği saklamayınız ve tekrar kullanmayınız.

Sütü, bebeğinizi
beslemeden hemen önce
hazırlamanız en sağlıklısıdır.

Örnek Beslenme Tablosu

240 ml

Kaynamış İlımış Su

+

8

Ölçek Sayısı

=

1

şişe