Gizlilik İlkesi

Golden Goat®, Dairy Goat Co-operative (N.Z.) Limited şirketine ait tescilli bir ticari markadır. Dairy Goat Kooperatifi, Yeni Zelanda’da 421398 şirket sicil numarasıyla kayıtlı ve kayıtlı ofisi 18 Gallagher Drive, Hamilton, Yeni Zelanda olan ve gizliliğinizi koruma ve saygı duymayı taahhüt eden bir şirkettir.

Bu politika, sizden topladığımız veya bize sağladığınız tüm kişisel verilerin bizim tarafımızdan işlenmesinin temelini belirler. Kişisel verileriniz ve bunları nasıl ele alacağımızla ilgili görüşlerimizi ve uygulamalarımızı anlamak için lütfen aşağıdakileri dikkatlice okuyun.

Kaprikorn Gıda, Türkiye’de Golden Goat için münhasır dağıtım haklarına sahiptir.

Türkiye’deki veri koruma yasaları açısından veri denetleyicisi Kaprikorn Gıda’dır.

Kişisel verilerin işlenmesi
Bu bölümdeki paragraflar, kişisel verilerinizi nasıl ve neden işlediğimizi ve bu işlemi gerçekleştirdiğimiz yasal dayanağı açıklar.

Müşteri Hizmetleri başvuru ve aramalarınızda size yardımcı olmak için (ürünlerimizle ilgili ve/veya bebeğinizi beslemek için) ürünlerimizle veya ürünlerimizle ilgili müşteri hizmetleri bilgilerini vermemizi istediğiniz yerde, bu bilgileri ve tavsiyeleri size sunmak için kişisel verilerinizi işleyeceğiz. Kişisel verileri bu şekilde kullanmamız, özellikle bize sağladığınız iletişim bilgilerinin ve ayrıntıların güvenli sunucularda saklandığını kaydetmeyi içerir. Sorgunuza etkili ve doğru bir şekilde cevap verebilmek için kişisel verilerinizi bu şekilde işlememiz gerekir.
Kişisel verilerinizi bu şekilde bize sunmak istemiyorsanız, talep ettiğiniz bilgi veya yardımı sağlayamayacağız.

Kişisel verilerinizi bu koşullarda işlediğimiz yasal temel, size mümkün olan en iyi müşteri hizmetini sunmak için meşru menfaatimizdir.

Kişisel verilerinizi bize sağlama yükümlülüğünüz yoktur ve kişisel verilerinizin bu şekilde işlenmesine ilişkin onayınızı istediğiniz zaman bizimle info@kaprikorn.com.tr adresimizden yazılı olarak iletişime geçerek geri çekebilirsiniz. Eğer; onayınızı geri çekmeyi seçerseniz, bu, onayınızı geri çekmeden önce verilerinizin işlenmesinin yasadışı olduğu anlamına gelmez.

Sizden topladığımız bilgiler
Sizinle ilgili aşağıdaki verileri toplayacağız ve işleyeceğiz:
– Bize verdiğiniz bilgiler www.goldengoat.com.tr web sitemizdeki formu doldurarak ya da telefon, e-posta veya başka bir yolla bizimle yazışarak bize verdiğiniz bilgilerdir. Bu bilgiler adınızı, adresinizi, e-posta adresinizi, telefon numaranızı, sizinle ve bebeğinizle veya çocuğunuzla ilgili diğer bilgileri içerebilir.

Bilgiden yapılan kullanımlar
Bize verdiğiniz bilgileri yukarıda belirtilen amaçlar için kullanacağız.

Kişisel verileri nerede saklıyoruz
Bize sağladığınız tüm bilgiler güvenli sunucularda saklanır. Yetkisiz erişimi veya ifşayı önlemek için, topladığımız bilgileri korumak ve güvenceye almak için uygun fiziksel, elektronik ve yönetimsel prosedürleri uyguluyoruz.

Saklama süresi
Başka sorularınız, geri bildiriminiz veya ürünlerimizle ilgili daha fazla yardım almanız gerektiğinde size yardımcı olabilmemizi sağlamak için bize ilk bilgi verdiğiniz tarihten itibaren 3 yıl boyunca verilerinizi saklayacağız.

Dairy Goat Kooperatifi (N.Z.) Limited ve Kaprikorn Gıda dışında kişisel verilerinizin alıcıları kimlerdir?

İzninizle bilgilerinizi üçüncü taraflara ifşa edebiliriz.
Veri koruma yasaları kapsamındaki haklarınız

İtiraz hakkı
Kişisel verilerinizi meşru çıkarlarımıza dayanarak işlediğimiz durumlarda (yukarıda belirtildiği gibi) kişisel verilerinizi işlememize itiraz etme hakkına sahipsiniz. Kişisel verilerinizi bu temelde işlemeyi durdurmamızı isterseniz, işlemenin veri koruma yasalarına uygun olarak neden devam etmesi gerektiği konusunda zorlayıcı gerekçeler göstermedikçe kişisel verilerinizi işlemeyi durduracağız. Eğer; kişisel verilerinizi işlemeyi durdurmamızı isterseniz, duracağız.

Erişim hakkı
Kişisel verilerinizin bizim tarafımızdan işlenip işlenmediği ve kişisel verilerinizi kullanımımızla ilgili diğer çeşitli bilgiler hakkında onay alma hakkına sahipsiniz. Ayrıca işlediğimiz kişisel verilerinize erişim hakkına da sahipsiniz.

Düzeltme hakkı
Hakkınızda tuttuğumuz yanlış kişisel verileri düzeltmemizi talep etme hakkına sahipsiniz. Ayrıca, tamamlayıcı bir beyanda bulunarak, hakkınızda tamamladığımız kişisel verilerinizi tamamlama hakkına da sahipsiniz.

Kısıtlama hakkı
Aşağıdaki durumlarda kişisel verilerinizin işlenmesini kısıtlama hakkına sahipsiniz: kişisel verilerin doğruluğu sizin tarafınızdan tartışılıyor; kişisel verilerinizin tarafımızdan işlenmesi yasalara aykırıdır, ancak ilgili kişisel verilerin silinmesini istemezsiniz; artık kişisel verilerinizi kararlaştırılan amaçlarla işlememize gerek yoktur, ancak kişisel verilerinizi yasal taleplerin oluşturulması, uygulanması veya savunulması için korumak istersiniz; veya verilerinizi (yukarıda belirtildiği gibi) meşru menfaatimize dayanarak işliyoruz ve siz:
– bu temelde işlememize itiraz etmek; ve
– meşru menfaatimizin meşru menfaatinizi geçersiz kılıp kılmayacağını belirleyene kadar ilgili kişisel verilerin işlenmesinin kısıtlanmasını isteme.

Kısıtlama hakkınız üzerinde yaptığınız herhangi bir alıştırma, belirli kişisel verileri işlememizin kısıtlanacağını belirlediğinde, ilgili kişisel verileri yalnızca sizin izniniz doğrultusunda ve ek olarak depolama amacıyla ve yasal iddialar.

Tarafınızdan kısıtlama hakkınızın kullanılması, belirli kişisel verilerin işlenmesinin kısıtlanacağını belirlediğinde, ilgili kişisel verileri yalnızca sizin izniniz doğrultusunda ve ayrıca yasal taleplerde kullanmak amacıyla depolayıp işleyeceğiz.

Silme hakkı
Aşağıdaki gerekçelerden en az birinin geçerli olduğu yerlerde işlediğimiz kişisel verilerinizi silmemizi isteme hakkına sahipsiniz:
-artık kişisel verilerinizin toplanma veya başka bir şekilde işlenme amaçlarına ilişkin olarak işlemeye gerek yoksa;
-kişisel verilerinizin işlenmesi izninize dayanır, daha sonra izninizi geri çektiğinizde ve kişisel verilerinizi işlemek için kullanabileceğimiz başka bir yasal zemin yoksa;
-bu politikanın “itiraz hakkı” bölümünde belirtildiği şekilde işleme itiraz ederseniz ve bilgileri işlememiz için geçerli olan meşru menfaatimiz yoksa;
-kişisel veriler yasa dışı bir şekilde işlenmişse ve silme işlemi, tabi olduğumuz bir yasaya uymak için gerekliyse.
Bizimle ilgili şikayetinizi bize bildirirseniz memnun oluruz, ancak bir denetim makamına şikayette bulunma hakkınız da bulunmaktadır.

Haklarınızı kullanma
Bu hakları info@kaprikorn.com.tr adresinden bizimle iletişime geçerek kullanabilirsiniz.

Gizlilik politikamızdaki değişiklikler
Gelecekte gizlilik politikamızda yapacağımız değişiklikler bu sayfada yayınlanacaktır. Gizlilik politikamızdaki güncellemeleri veya değişiklikleri görmek için lütfen sayfayı tekrar kontrol edin.

İletişim
Bu gizlilik politikasına ilişkin soru, yorum ve taleplerinizi info@kaprikorn.com.tr adresimizden bizlere iletebilirsiniz.
Bu gizlilik politikası en son 5 Şubat 2020’de güncellenmiştir.