SSS

Keçi sütü formülü ne zamandır kullanılıyor?

Keçi sütünden bebek formülü, ilk kez Yeni Zelanda ve Avustralya’da 30 yıldan uzun süre önce kullanıldı. Golden Goat® keçi sütü bebek formülünü öncüsü ve mucidi Dairy Goat Co-operative tarafından üretilir.

Golden Goat® başka bebek formülleri ile karıştırılabilir mi?

Formül, her ölçekte belirli bir miktar besin sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Bebek formülleri arasında geçiş yaparken formüllerin kısa süreyle (3-7 gün) karıştırılmasında sorun yoktur. Bebek formüllerinin daha uzun süre karıştırılması mamaların aşırı veya yetersiz yoğunluğa sahip olarak potansiyel rahatsızlık veya besin dengesizliği oluşturmasına neden olabilir.

Başka bir bebek formülünden Golden Goat®’a nasıl geçilir?

En iyi yöntem, bir bebek formülünden diğerine 3-7 günlük bir dönemde kademeli olarak geçmektir. Biberonu hazırlarken daha önce kullandığınız eski bebek formülünüzdeki bir ölçeği Golden Goat® ile değiştirerek başlayın. 1-2 gün sonra Golden Goat® miktarını iki ölçek yapın ve ilerleyen günlerde kademeli olarak tüm ölçekleri Golden Goat® yapın.

Golden Goat® içeriğindeki demir ve folik asit seviyeleri yeterli mi?

İnek sütü bebek formüllerinde olduğu gibi keçi sütü bebek formüllerinde de bebeğinizin ihtiyaçlarını karşılamak için vitaminler ve minerallerle desteklenmesi gerekir. Golden Goat® içerisindeki folik asit, B12, C, D, E vitaminleri ve demir gibi vitamin ve mineraller bebeğiniz için gerekli alımı* karşılayacak miktardadır.
*AB düzenlemeleri uyarınca.

Golden Goat®‘un kokusu ve tadı nasıl?

Sütümüz, sağlıklı koşullarda ve iyi beslenmiş keçilerden sağılır. Sağımın ardından süt, bebek formülü hazırlanırken hafif işlemden geçirilir. Sonuç olarak yumuşak ve hoş bir tat elde edilir.

Golden Goat®‘un merkezi neresi?

Golden Goat® keçi sütünden bebek formülünün öncüsü ve dünya lideri Dairy Goat Co-operative tarafından üretilir. Dairy Goat Co-operative’in merkezi Yeni Zelanda’dadır ve keçi sütünü sağlayan çiftçilere aittir. Çiftlikleri, Yeni Zelanda’nın en verimli meralarında bulunur.

Keçiler nasıl yetiştiriliyor?

Keçiler, doğal aydınlatmaya ve temiz hava almalarına olanak tanıyan açık ahırlarda korunur. Keçilerin rahatça hareket etmeleri veya yatabilmeleri için alan sağlanır. Keçiler, yemlerine serbestçe erişebilir.

Yetiştiriciler antibiyotik kullanıyor mu?

Antibiyotikler de dahil olmak üzere tüm ilaçların kullanımı Golden Goat®‘un üretildiği Yeni Zelanda’da çok iyi düzeyde düzenlenir. Antibiyotikler bazı istisnai vakalarda enfeksiyonları tedavi etmek için kullanılır. Bu durumda, tedavi süresince ve takip eden birkaç gün boyunca sağılan sütün tamamı atılır. Antibiyotik kalıntıları içermediğinden emin olmak için süt her teslimatta düzenli olarak kontrol edilir.

Golden Goat® keçi sütü bebek formülünü başka nerede bulabilirim?

Golden Goat®, Dairy Goat Co-operative tarafından üretilir ve dünya çapında 30 ülkede mevcuttur. Golden Goat® Türkiye dışında Karihome, Capricare, DG, Golden Goat ya da Nanny gibi farklı adlara sahiptir.