Anne sütü… Doğanın mucizesi. Faydaları saymakla bitmeyen eşsiz besin kaynağı. Anne ve bebek arasındaki en özel bağ.
9 ay bebeğini karnında taşıyan, her anını birlikte yaşayan anneler için emzirme aynı zamanda kavuşmak da demek aslında. Hep bu bilinçle, sımsıcak kucaklaşmalarla yapılacak özel buluşma zamanı emzirmenin hayalini kurmak anne için en güzel şey.

Dünya Sağlık Örgütü (WHO); bebeklerin güçlü ve sağlıklı büyümesi için en iyi seçenek olarak emzirmeyi önerir.

Bu bilinçle; Golden Goat Keçi Sütü Bebek Maması Türkiye distribütörü Kaprikorn Gıda olarak; Anne sütünün faydasını biliyor ve anne sütü kullanımını destekliyoruz.

Zaten hepimizin amacı da emzirmektir. Ancak bazen işler beklendiği şekilde ilerlemediğinde, annenin sağlık nedeniyle bebeği emziremediği ya da sütün yetersiz kaldığı durumlarda doktor yönlendirmesiyle ek bir besine ihtiyaç duyulabilir.

Biz Kaprikorn Gıda olarak; bu dönemde annelere eğer emzirmeye engel bir sağlık sorunu yoksa; bol bol su içmesini ve sık sık bebeğini emzirmesini öneririz. Çünkü; anne sütünü artıran en önemli iki şey; bol su içmek ve sık sık emzirmektir.

Eğer doktorun da önerisiyle bir mama takviyesi alınacaksa; Golden Goat, dünyada klinik olarak onaylanmış tek keçi sütü bebek maması ve en güzel alternatiftir.

Golden Goat; bebeğinizin büyürken ihtiyaç duyacağı tüm gereksinimini karşılayacak şekilde; tam yağlı, saf keçi sütünden üretilir.

Bütün olarak yani ayrıştırılmadan kullanılan doğal keçi sütünde bulunan yağlar yapıları gereği anne sütündeki yağlarla benzerlik gösterir ve bu sebeple vücutta kolay sindirilir. Ve bebekler sindirim kaynaklı rahatsızlıklar yaşamaz.

Doğal bir alternatif:

  • Anne sütü ile beslenemeyen ya da anne sütüne ilave besin alması gereken bebekler için sağlıklı ve doğal bir alternatif olmasının nedeni; Golden Goat üretiminde tam yağlı keçi sütünün bir bütün halinde kullanılmasıdır.
  • Keçi sütünde bulunan; doğal bileşenler, nükleotitler ve serbest aminoasitler anne sütüne benzer bir sindirim sağlar.
  • Keçi sütünün kolay sindirilebilir yapısı gereği bebeğin sindirim sisteminde kolaylıkla emilir ve kolik problemi yaratmaz.

Golden Goat’ta Neler Yok?

Golden Goat;

  • Palm Yağı İçermez!
  • Soya İçermez!
  • İlave Şeker İçermez!
  • Nişasta İçermez!

Bebekler Golden Goat’un Tadını Sever

Golden Goat’un kremamsı bir kokusu ve hafif bir tadı vardır. Kolay içimi ile bebekler tarafından sevilerek tüketilir.

Bebeğiniz için tercih edeceğiniz mamanın tadına bakmayı unutmayın.

Golden Goat’ın beslenme değerlerini görmek için tıklayın.