Bazen dışarı çıkıp temiz havanın tadını çıkarmak ve enerjik çocukları dışarı çıkarmak mümkün değildir. Tıpkı tüm dünyanın mücadele ettiği pandemi günlerinde olduğu gibi…

Çocuğunuz 3 yaş civarındaysa, neden içeride kalmak zorunda olduklarını açıklamak gerçekten zorlaşabilir.

Dikkat süreleri onlara bir hikaye okuyacak kadar uzun olmadığından, onları daha uzun bir süre meşgul edecek bir etkinliklere ihtiyacınızı olacak. Etkinlikler hem ideal bir rahatlatıcı hem de eğlenceli birer oyun ortamı sunar çocuklara.

İşte size 3 yaşın altındaki çocuklarla keyifli vakitler geçirebilmeniz için birkaç öneri…

Minder Mağarası

Koltuk minderlerinizi kullanarak çocuğunuz için küçük bir mağara yapabilirsiniz. Dilerseniz bir çarşaf yardımı ile mağarayı aile boyuna çevirmeniz de mümkün elbette. Önemli olan ona eşlik etmeniz ve birlikte eğlenmeniz.

Çocuğunuzun En Sevdiği Oyuncağa Bir Doğum Günü Partisi Organize Etmeye Ne Dersiniz?

Bu gerçekten harika bir oyun olacak. Eğer çocuğunuzun keyfi yerindeyse bu güzel organizasyona bayılacaktır.

Parti organizasyonunu abartmayın, sade bir parti her zaman için yeterli. Eğer çocuğunuz oyuncaklarına doğum günü organizasyonu yapmayı severse emin olun daha çok doğum günü kutlarsınız birlikteJ

Renkli Makarnalar

Eğer çocuğunuzun renkleri keyifle öğrenmesini istiyorsanız makarnaları farklı renklere boyamasını ve kuruduktan sonra onları renklerine göre ayırmasını sağlayabilirsiniz. Kim daha çok renk ayıracak dersiniz? Tabii ki miniğiniz 😉 Renkli makarnalar oyununu dilerseniz makarnaları ipe dizdirerek uzatabilirsiniz. Makarna deyip geçmeyin, bu küçücük oyunla tüm motor becerileri çalışıyor olacak.

Harita

Evinizin minik ve anlaşılır bir haritasını yapın. Çocuğunuzun oyuncaklarını evde kolay bulunacak bir yerlere saklayın ve gizlediğiniz oyuncakların yerlerini haritada işaretleyin.

Çocuğunuzun haritadaki işaretleri takip edip gizli oyuncakları bulmasına yardım edin.

Oyuncaklar Duşta

Çocuğunuz banyo yapmanın nedenlerini ve rahatlatıcı etkisini bilmeye başladığında ve oyuncaklarının dezenfekte zamanı geldiğinde oyuncaklarını yıkamasını rica edebilirsiniz. Hem görev dağılımı hem de köpüklerle ve suyla oynama keyfi inanın onun da hoşuna gidecek.

Kendimi Çiziyorum

Bir çizim kağıdı, boya kalemleri, ponponlar ve biraz pulla eğlenmeyecek çocuk yoktur. Çocuğunuza elinin ve ayağının izini kağıda çıkarmasını ardından bu güzel figürü boyamasını isteyebilirsiniz. Yaptığı resimleri odasında duvarına asmanız onu mutlu edecektir. Kim bilir belki özel günlerde aile büyüklerine de hediye edebilir…

Çizgiyi Takip Et

Evinizde renkli bantlarla bir hat oluşturup çocuğunuzun bu çizgi üzerinde yürümesini isteyin. Bu çok eğlenceli oyuna siz de katılmaya can atacaksınız. Biraz ilerlediğinizde labirentler de hazırlayabilirsiniz.

İyi eğlenceler…